slaven94
Адміністратор сайту
Тема Автор
Повідомлень: 83
З нами з: Чет січня 01, 1970 12:00 am

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ПІДПРИЄМСТВА

Сер жовтня 30, 2019 12:22 pm

Лісовська О. О., студентка
Науковий керівник:
к. е. н., доцент Мельник В. В.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Для того щоб ефективно управляти прибутком, потрібно сформувати дієву систему управління прибутком підприємства, яка розглядається як сутність взаємопов'язаних елементів, кожний з яких виконує певну роботу, спільна дія котрих за певних умов забезпечує досягнення механізму отримання максимального прибутку.
В сучасних умовах соціально-економічного розвитку потрібно сформувати дієву систему управління прибутком підприємства. Вона розглядається як сутність взаємопов'язаних елементів, кожний з яких виконує певну роботу. Як наслідок їх спільна дія забезпечує отримання максимального прибутку.
Ця система вона має певну структуру, в якої виділяють шість основних блоків це: ціль, принципи й завдання управління; механізм управління; організаційне забезпечення; інформаційне забезпечення; методи аналізу прибутку; контроль за виконанням плану по прибутку [1, c.208].
Таким чином важливо вирішити такі завдання які безпосередньо пов’язані з забезпеченням оптимізації обсягу прибутку, згідного ресурсного потенціалу виробника; забезпечення відповідності між прибутковість та рівнем ризику; отримання прибутку і стимулом що до подальшого розвитку; використання фінансів пов’язаних з капітальними витратами.
У структурі механізму управління прибутком Бланк І.О. виділяє наступні елементи це: ринковий механізм регулювання формування й використання прибутку; державне нормативно-правове регулювання питань формування й розподілу прибутку підприємства; внутрішній механізм регулювання окремих аспектів формування, розподілу й використання прибутку підприємства; система конкретних методів і прийомів здійснення управління прибутком [3,с.752].
Стосовно політики управління розподілом прибутку підприємства, то вона повинна відображати основні вимоги загальної стратегії розвитку підприємства, забезпечувати підвищення його ринкової ціни, формувати необхідні обсяги інвестиційних ресурсів, забезпечувати матеріальні інтереси власників і працівників [2,c.122].
Іншими словами загальна система управління фірмою має бути завжди узгоджена з регуляторною політикою та розглядом питань які так чи інакше будуть впливати на прибутковість. Як наслідок прибуток є головним фінансовим результатом діяльності кожного підприємства який здійснює вплив на економічний стен працівників та безпосередніх власників.
При цьому ефективним структурним підрозділом підприємства є центр відповідальності. На ньому базується організаційне управління прибутком підприємствами. Попри це персоніфікація відповідальності за прийняття рішення є вихідним моментом створення системи управління прибутком, на основі виділення центрів відповідальності. Тоб то центр відповідальності є певним складовим елементом або групи елементів які передбачають певні дії:
– що вкінці оптимізують прибутковість;
– впливають на прибутковість;
– відповідають перед вищестоящим керівництвом за реалізацію встановлених цілій та дотримання рівній витрат в межах встановлених лімітів. Головний принцип управління по центрам відповідальності-центр відповідальності відповідає тільки за ті витрати і ( або) прибуток, а в більш широкому розумінні, за ті показники, на які можуть впливати його керівники на протязі визначеного періоду [4,c.128].
Стосовно політики управління розподілом прибутку підприємства, то вона повинна відображати основні вимоги загальної стратегії розвитку підприємства, забезпечувати підвищення його ринкової ціни, формувати необхідні обсяги інвестиційних ресурсів, забезпечувати матеріальні інтереси власників і працівників [2,c.125].

Список використаних джерел:
1. Бочаров В. В. Финансовое моделирование: Учеб. Пособие. СПб.: Питер., 2000. 203 с.
2. Блонська В. І. Вдосконалення формування та використання прибуткупідприємства. Науковий вісник НЛТУ України. – 2008. – № 18.1. – С. 122–128.
3. Бланк И. А. Управление прибылью К.: Ника-Центр, 2007. 768с.
4. Костромина Д. В. Управление затратами и прибылью предприятия на основе организации центров финансовой ответственности. Финансовый менеджмент [Электронный ресурс]. – 2004. – Режим доступа: http://www.diplom. krsk.info/stFsost_22.htm. – (дата звернення: 7.10.2019).

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість