mukovoz_oleksandr
Тема Автор
Повідомлень: 115
З нами з: П'ят листопада 11, 2022 11:49 am

ІНВЕСТИЦІЙНА АКТИВНІСТЬ ЯК ФАКТОР ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНІВ

Сер листопада 16, 2022 10:10 am

Бовкун О.А., канд. екон. наук, доцент
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини

Інвестиційна діяльність завжди була центром економічного розвитку. Інвестиції є основою для розвитку країни, а інвестиційна діяльність має великий вплив на функціонування господарської діяльності, економічного та соціального розвитку суспільства. Завдяки інвестиціям на підприємстві відбувається удосконалення технічної бази, самої продукції, здійснюється дослідна робота, на рівні держави - поліпшується інвестиційний клімат, країна стає конкурентоспроможною на світовому ринку. Саме тому статистичне дослідження інвестиційного клімату та проблем щодо ефективного функціонування інвестиційної діяльності є важливим кроком для економічної стабільності та розвитку країни в загалом.
Нині актуальним є питання дослідження регіону як суб’єкта формування сприятливого середовища для проведення інвестиційної діяльності з врахуванням специфіки та особливості територій. Масштаби та ефективність використання інвестицій виступають ключовим фактором соціально-економічного розвитку регіону, розкриття його потенціалу та підвищення конкурентоспроможності у сучасних ринкових умовах.
Отже, зважаючи на важливість значення інвестицій у соціально-економічному розвитку регіону, актуальним є дослідження надходжень інвестицій у регіони України та визначення основних тенденцій та проблем у цій сфері.
Сучасні умови господарювання потребують зваженого управління капіталом підприємств та загалом регіонів країни, який як відомо формується за допомогою власних та залучених джерел фінансування. Логічно, що у підприємств для забезпечення розвитку виробництва та підвищення конкурентоспроможності виникає необхідність залучення коштів інвесторів.
Вирішення проблеми відсутності інвестиційних ресурсів багато в чому залежить від макроекономічних змін і прориву в структурній організації. Ці проблеми можна вирішити лише за рахунок комплексного підходу задля покращення інвестиційного клімату. На активність інвестиційної діяльності в країні впливає її інвестиційний клімат, інвестиційна привабливість.
Інвестиційний клімат - це сукупність політичних, соціально-економічних, фінансових, соціально-культурних, організаційно-правових і географічних факторів, які притаманні певній країні і визначають її привабливість для іноземного інвестора [2].
Існування економічних передумов зростання інвестиційної активності має бути основою для визначення мети залучених інвестицій у різноманітні сфери економіки. Основними цілями має бути:
– перебудова промислового комплексу;
– сприяння досягненню сучасного технічного рівня розвитку на основі новітніх технологій;
– розвиток ресурсозберігаючих, наукоємних та екологічно чистих технологій;
– створення виробництв із використанням місцевих природних ресурсів;
– сприяння розвитку приватного сектору [3].
Важливо виділити пріоритети в інвестиційному процесі, які забезпечили досягнення найвищої його ефективності. Це викликає потребу здійснення таких заходів [3]:
1) звуження напрямів інвестування і запровадження проектів з урахуванням існуючого інноваційного потенціалу;
2) включення в інвестиційний процес як державних, так і приватних ресурсів;
3) залучення іноземних партнерів до запровадження інвестиційних проектів, пов’язаних із використанням інноваційного і промислового потенціалу;
4) створення нових організаційних форм інтеграції фінансового і промислового капіталу; розробка і запровадження регіональних програм інвестування.
Отже, потрібно реформувати практично всі сфери економіки. В Україні є надзвичайно багато важливих напрямків, що потребують інвестування та особливого припливу іноземного капіталу. Поліпшення інвестиційного клімату забезпечить не тільки нормальні умови роботи інвесторів, а й перспективний розвиток кожного регіону.
Надійні конкурентні позиції стають найважливішими умовами комплексного розвитку регіонів. Комплексний розвиток регіональної економіки перебуває в прямій залежності від наявності відповідного стратегічного потенціалу, і це визначає привабливість регіону для розміщення нових і реконструкції існуючих виробництв, а тим самим - для створення нових робочих місць. У свою чергу, зростання чисельності працюючих визначає соціально-економічне благополуччя населення й поліпшення фінансово-бюджетного стану регіону.
Список використаних джерел:
1. Харчук С. А. Стан інвестиційної діяльності підприємств України в умовах економічної нестабільності. Журнал «Економіка та держава». 2020. №1. С. 66- 72.
2. Заха Д. Ціна відкритості: який вплив прямих іноземних інвестицій на економіку України. Економіка. Серпень, 2018. Режим доступу: https://vоxukraіne.оrg/uk/tsіna-vіdkrіt ... -іnоzemnіh іnvestіtsіjna-ekоnоmіku-ukrayіnі
3. Василиця О. Б. Іноземне інвестування: загрози економічній безпеці України. Економіко-правовий часопис. 2016. Вип. 1. С. 12-22.

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість