Модератор: mukovoz_oleksandr

 
mukovoz_oleksandr
Тема Автор
Повідомлень: 115
З нами з: П'ят листопада 11, 2022 11:49 am

АНАЛІЗ СВІТОВОГО РИНКУ БУХГАЛТЕРСЬКИХ ПОСЛУГ

Вів листопада 14, 2023 4:59 pm

Аль-Сьюф Я. А., здобувач вищої освіти
Науковий керівник:
канд. екон. наук., доцент Колєсніченко А. С.
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»


Протягом останніх років ринок бухгалтерських послуг набуває зростаючої популярності та посідає домінуючі позиції серед різних сфер як один з найбільш перспективних напрямів розвитку економіки. Виходячи з цього, враховуючи прогнозовану динаміку макроекономічних показників міжнародного ринку послуг в галузі бухгалтерських аспектів, доцільно говорити про актуальність даного дослідження.
Огляд літературних джерел показав, що вивченням розвитку ринку бухгалтерських послуг займалися такі теоретики, як: О. М. Гайдаржийська [3], Н. М. Задерака та Л. І. Тітаренко. Крім них, детальним дослідженням зайнялась «The Business Research Company», яка провела грунтовну аналітичну роботу у напрямі розкриття проблем подальшого розвитку, пов'язаного з наданням бухгалтерських послуг.
Послуга передбачає: підведення підсумків, аналіз, аудит, підготовку звітності щодо фінансових операцій для податкових органів та суб'єктів господарювання, проектування систем бухгалтерського обліку, розробку бюджетів та консультації з бухгалтерського обліку.
Бухгалтерські послуги включають такі процеси, де людський капітал є основним внеском. Вони дозволяють демонструвати знання та навички своїх співробітників, часто на основі завдання, де фізична особа чи команда відповідає за надання послуг клієнту. Доходи відповідно до фактору певної географії є споживчими цінностями, тобто це доходи, отримані організаціями за зазначеної географії в межах зазначеного ринку, незалежно від того, де вони виробляються. Загальний обсяг визначається як доходи, отримані від товарів чи послуг на певному географічному ринку шляхом продажу, через гранти, тощо. При цьому, не включають доходи від перепродажу або подальшого постачання ланцюга або як частину інших продуктів.
Споживачами послуг з бухгалтерського обліку виступають індивідуальні клієнти, які можуть бути представниками комерційних установ. До них належать: власники, партнерські фірми, приватні компанії та компанії, зареєстровані на біржі, яким потрібні такі послуги.
Так, прикладами бухгалтерських послуг можуть бути: ведення бухгалтерського обліку, підготовка податкової декларації, подання податкової декларації, обробка відомостей про заробітну плату, створення звітів із заробітної плати, а також подання цих даних про оплату праці, формування фінансової звітності та перевірка фінансової звітності. Компанії з бухгалтерського обліку зазвичай стягують фіксовану плату, почасову плату або комісію за транзакцію.
Ключові драйвери ринку протягом 2021-2026 років [5] включатимуть: перехід на стандарти фінансової звітності, регуляторні реформи, розвиток технологій, зростання урбанізації, аналітику великих даних та швидке економічне зростання.
Все більше країн узгоджують внутрішні системи обліку з міжнародними стандартами фінансової звітності або загальноприйнятим бухгалтерським обліком у Сполучених Штатах, оптимізуючи процес бухгалтерського обліку в різних географічних регіонах і посилюючи попит на бухгалтерські послуги. Однак між цими двома підходами зберігаються деякі відмінності [3] - це призвело до продовження можливостей для місцевих гравців зі знанням місцевих ринків, що позитивно впливає на бухгалтерські послуги ринку.
Регуляторні реформи у фінансовому секторі покликані підвищити попит на бухгалтерський облік і оподаткування. У грудні 2021 року Рада зі стандартів фінансового обліку випустила два нових розділи Концептуальної основи [4]. Заява про концепції фінансового обліку не є авторитетною та не змінює в цілому прийняті стандарти бухгалтерського обліку. Нові розділи стосуються двох важливих сфер фінансової звітності: елементів та подання фінансової звітності.
Використання передових технологій, таких як штучний інтелект, для аналізу та швидкого виявлення порушень в даних стимулюватиме зростання ринку бухгалтерських послуг. Аудитори використовують штучний інтелект для виявлення підозрілих дій або неточностей у бухгалтерських записах і операціях. Штучний інтелект використовує правила, створені людьми, обмірковує проблеми та формує висновки, визначаючи закономірності з величезних доступних наборів даних.
Технологічний прогрес впливає на фінанси, на думку Тека Брауна з «SAP», та включає: гіперз’єднання, суперобчислення та хмарні обчислення [5]. Окрім цього, кібербезпека сприяє трансформації фінансів і бухгалтерського обліку. Наприклад, «GL.ai» - це інструмент, який допомагає компанії виявляти аномалії у головній книзі підприємства [1].
Зростаюча урбанізація може створити більше кращих та інклюзивних робочих місць у містах по всьому світу. За оцінками ООН очікується, що частка світового населення, яке живе в містах, зросте з 55% у 2018 році до 68% до 2050 р. [2].
Багато компаній широкого вжитку, телекомунікації та роздрібної торгівлі все частіше шукають послуги аналітичних компаній, щоб отримати повну інформацію про клієнтів. Відомо, що аналітичні компанії забезпечують кращу якість даних, високу гнучкість і зазвичай вони мінімізуватимуть ризик, пов'язаний з керуванням даними. Рішення для аналітиків великих даних пропонують точнішу практичну інформацію, ніж рішення, запропоновані традиційними дослідницькими компаніями в швидкий спосіб. Також вважається, що вони пропонують краще і більш повне уявлення про клієнтів.
Зростанню ринку бухгалтерських послуг сприяє стабільне економічне зростання, що прогнозується в багатьох розвинених країнах і країнах, що розвиваються. За прогнозами Міжнародного валютного фонду [5], зростання світового реального ВВП складе 3,4% протягом 2022 і 2023 років, і 3,3% з 2025 по 2026 рік. Очікується, що ціни на сировинні товари після значного зниження історичного періоду сприятимуть зростанню ринку. Крім того, ринки, що розвиваються, продовжать зростати дещо швидше, ніж розвинені ринки. Наприклад, очікується, що ВВП Індії зросте на рівні 7,1%, тоді як Китай зареєструє зростання ВВП на 5,2% у 2023 році [5]. Стабільне економічне зростання збільшить інвестиції в ринки кінцевих споживачів і стимулюватиме використання бухгалтерських послуг, таких як: подання податкової звітності, аудит і управління заробітною платою [5].
Отже, ринок бухгалтерських послуг складається з продажу бухгалтерських послуг та супутніх товарів, які забезпечують облік та аналіз фінансових операцій. Крім того, використання передових технологій стимулюватиме зростання ринку бухгалтерських послуг.


Список використаних джерел:
1. Лоурі Холмс. Фірми «великої четвірки» підвищують планку аудиту за допомогою штучного інтелекту. 2018. URL: https://the-cfo.io/2018/03/29/big-four- ... it-bar-ai/
2. Об'єднані Нації. Відділ економічних і соціальних питань.2018. URL: https://www.un.org/development/desa/en/ ... pects.html
3. О. М. Гайдаржийська , Н. М. Задерака , Л. І. Тітаренко. Відмінності в бухгалтерському обліку за МСФЗ та GAAP. 2018. С. 23
4. Річард Р. Джонс .Звіт голови FASB. 2021. С.8
5. The Business Research Company .Драйвери ринку 2021 – 2026. 2022. С.19 .

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість