Модератор: mukovoz_oleksandr

 
mukovoz_oleksandr
Тема Автор
Повідомлень: 115
З нами з: П'ят листопада 11, 2022 11:49 am

ШЛЯХИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ПРАЦІ У ГОТЕЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Вів листопада 14, 2023 8:49 pm

Джога О.В.,
доктор філософії
доцент кафедри технологій та
організації туризму і готельно-ресторанної справи
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини


Безпека на робочому місці має глобальний вплив на ключові показники ефективності бізнесу. Більш безпечне середовище праці виграє від меншої кількості нещасних випадків, що призводить до менших витрат на її охорону, кращого утримання та задоволеності співробітників, меншому часу простою робітників та меншого часу на перепідготовку [1,2].
Працівникам підприємства важливу роль грає безпечне робоче середовище, адже це є показником того, що роботодавець піклується про їх життя та здоров’я. Співробітники, які почуваються в безпеці на роботі стають більш лояльними до роботодавців та довше залишаються на своїх готельних підприємствах.
Керівникам готельних підприємств варто на організаційному рівні захищати здоров'я та безпеку своїх працівників з урахуванням здоров'язберігаючих технологій. Необхідно враховувати, що забезпечення безпечних умов праці включає це не лише фізичне здоров'я, а й ментальне, психічне та психологічне [3].
Для покращення умов праці пропонуються ряд заходів, впроваджуючи які у готельному господарстві допоможе покращити клімат на робочому місці:
1. На етапах проектування готелю необхідно передбачити комплексну систему вентиляції номерів, а також всіх приміщень, де відбуваються виробничі процеси.
2. Встановити засоби контролю стану мікроклімату приміщень.
3. Регулярно проводити інструктаж та контролювати дотримання правил техніки безпеки.
4. Проводити навчання правильного і безпечного прибирання приміщень готелю комплексів з використанням персональних засобів захисту.
5. Пропаганда використання нетоксичних (сертифікованих) засобів для чищення, замість традиційних їдких засобів.
6. Проведення хронометражу робітника часу, нормування чисельності працівників служби харчування, хаускіпінг, пральні та ін, призначення розумної кількості працівників у зміну.
7. Забезпечення цифрової комунікації на робочому місці, яка спрощує доступ співробітників до документації з техніки безпеки.
8. Проведення тренінгів, в яких використовуються методики з урахуванням принципів емоційного інтелекту, і працюють на розвиток і вдосконалення таких якостей, як емпатія, наснага (підвищене бажання щось робити; натхнення для праці без втоми; працювати із задоволенням).
Загалом, умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, устаткування та інших засобів, санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці, а про ментальне здоров’я працівників має дбати корпоративна етика та внутрішні правила підприємства.


Література
1. Ільків Н. В., Ільницький О. В. Імплементація практики Європейського суду з прав людини в національному механізмі захисту права на безпечні умови праці. Аналітично-порівняльне правознавство. 2021. № (3). С. 73-78.
2. Шрамко О. В. Безпечні умови праці як трудо-правова категорія. Право і суспільство. 2019. №(1). С. 81-85.
3. Цвілий С., Кукліна Т. Стратегічний підхід до системи безпеки в готелях.Туристичний та готельно-ресторанний бізнес в Україні: проблеми розвитку й регулювання: матеріали ХІІІ міжнар. наук.-практ. конф., Черкаси, 24-25 березня 2022 р. Т.1. Черкаси: Черкас. держ. технол. ун-т, 2022. С. 96-99.

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість