Модератор: mukovoz_oleksandr

 
mukovoz_oleksandr
Тема Автор
Повідомлень: 115
З нами з: П'ят листопада 11, 2022 11:49 am

ЕКОСЕРТИФІКАЦІЯ В ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ

Вів листопада 14, 2023 8:53 pm

Нещадим Л. М. канд. екон. наук, доцент
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини


В даний час індустрія гостинності продовжує бути ціленаправленою на зменшенні свого екологічного впливу. Деякі ресторани та готелі стали вуглецево-нейтральними або з нульовими відходами, впроваджуючи передові технології управління енергією та переробки відходів.
Сучасні зелені сертифікати, такі як LEED (лідерство в енергетиці та екологічному дизайні) та сертифікація Green Seal, стають все більш поширеними. Сертифікація Green Seal - це найкраща сертифікація зеленого будівництва готельної та ресторанної галузі. Дана сертифікація включає критерії, які оцінюють широкий спектр областей впливу, таких як мінімізація відходів, енергозбереження та управління, управління свіжими та стічними водами, запобігання забрудненню та екологічні закупівлі. Сучасні підприємства індустрії гостинності намагають використовувати продукти, які є екологічно чистими з маркуванням на етикетці сертифікації Green Seal.
Компанія Green Seal була заснована в 1989 році, і почала з місії пропагування правди в маркуванні екологічно чистих продуктів і послуг. Компанія працює у відповідності до міжнародних стандартів і керівних принципів (ISO 14020 і 14024), встановлених Міжнародною організацією зі стандартизації. Вони також є членами-засновниками Global Ecolabeling Networ. Green Seal - це повністю некомерційна організація, яка фінансується за рахунок грантів, сертифікаційних та моніторингових комісій, контрактів та спеціальних проектів. Вони не отримують компенсації шляхом ліцензування або продажу продуктів і послуг, які вони сертифікують. Green Seal має області сертифікації для всього, від офісного паперу до житлових приміщень. Незважаючи на те, що вони дотримуються міжнародних стандартів екологічного маркування, Green Seal є знаком сертифікації, який найчастіше зустрічається в США. Більшість зовнішніх ринків мають власний процес сертифікації та офіційний знак, але визнають Green Seal.
Отримання підприємствами індустрії гостинності сертифікату своєї продукту або послуги Green Seal - це не просто разовий процес. Весь процес сертифікації повністю враховує життєвий цикл продукту/послуги. Після отримання сертифікату всі процеси на підприємствах потребують постійного моніторингу та контролю дотримання встановлених норм. Green Seal також співпрацює державними структурами, щоб заохотити поточний процес надання послуг на регіональному рівні та вдосконалити продукт чи послугу.
Вся процедура отримання органічної сертифікації Green Seal базується на поступових визначених кроках (табл.1):
Зображення
Частка туристів, які орієнтують на органічні сертифікати підприємств індустрії гостинності за останні шість років стабільно зростала. Дослідження, проведене в 2021 році, показало, що 81% опитаних мандрівників заявили, що планують вибрати для свого відпочинку варіант «екологічного проживання» в наступному році. Опитування також показало, що 70% світових мандрівників кажуть, що вони частіше бронюють «екологічне житло».
Дотримання визначених чітких стандартів екологічного розвитку, таких як підтримка здоров'я та зручності пасажирів, є тим, що визначає та окреслює кінцевий вибір споживачів послуг готельно-ресторанного господарства. Готелі та ресторани, що орієнтуються на сучасні екотренди розташовані так, щоб захопити зростаючий інтерес до оздоровчого туризму, який зростає вдвічі швидше, ніж діловий чи ознайомчий туризм. Провідні корпорації, уряди та асоціації, що роблять обов’язковою умовою отримання сертифікації Green Seal виступають головним диференціатором, що відкриває прибуткові можливості для готельно-ресторанного бізнесу. Підвищення стандартів розвитку підприємств індустрії гостинності, враховуючи екотренди, підвищує маржу прибутку за рахунок економії комунальних послуг і збільшення доходу за рахунок задоволення споживчих переваг та відповідно зниження репутаційного ризику. Також сертифікація збільшує вартість товарі та послуг і забезпечує довгострокове енергопостачання.
Варто відмітити, що сучасні підприємства індустрії гостинності визначають перспективною стратегією розвитку орієнтацію на екотренди. Це одночасно сприяє економічному зростанню та збереженню навколишнього середовища в рамках концепції сталого розвитку, спрямованої на розвиток відновлюваних джерел енергії та екологічно чистих технологій, створення нових робочих місць. Вимоги до сучасних підприємств індустрії гостинності характеризуються спеціальною підтримкою комерціалізації та трансферу екологічних технологій та сприяння екологізації сфери гостинності. Загальний стан та рівень відповідності екологізації як окремих підприємств так і країн в цілому оцінюється за допомогою рейтингу «Global Green Economy Index - GGEI». Індекс GGEI враховує кількісні та якісні показники, за якими вимірюється ефективність зеленого розвитку кожної країни за чотирма ключовими напрямами: лідерство та зміни клімату, сектори ефективності, ринки та інвестиції, навколишнє середовище.
GGEI в даний час охоплює 160 країн по 18 показників, вимірюючи прогрес країн за визначеними показниками з 2005 року і значення кожного показника порівняно з глобально встановленими цілями. Так, за рейтингом Global Green Economy Index 2021 року, що демонструє розвиток екологічної (зеленої) економіки у 130 країнах, лідируючі позиції посідає Швеція (табл. 2).
Зображення
Отже, на сьогодні найактуальнішим екотрендом в індустрії гостинності є сертифікація сталого туризму у відповідності до встановлених стандартів та вимог, що зосереджені на екологічних, культурних та соціально-економічних питаннях. Туристичні сертифікати можуть бути визначені як добровільна процедура, коли третя сторона забезпечує письмово, надаючи бейдж, що об'єкт, продукт, процес або послуга відповідає встановленим стандартам і вимогам.


Список використаних джерел:
1. Sukach O., Kozlovska S., Sushko N. Modern management technologies in the hospitality industry. URL: http://baltijapublishing.lv/index.php/i ... /1199/1238)
2. Міхненко М., Лихолат О., Вишнікіна О. Екологічність та свідоме споживання як інноваційний напрям розвитку індустрії гостинності України. Економіко-соціальні відносини в галузі фізичної культури та сфері обслуговування: матер. ІV Міжнар. наук.-практ. конф. 21 вересня 2022 року, м. Львів. ЛДУФК ім.Івана Боберського, 2022. 272 с.
3. Neshchadym L., Slatvinskyi M. Risk management at the enterprises of the hospitality industry. Інфраструктура ринку. Випуску 74/2023. C. 168-171 http://www.market-infr.od.ua/journals/2 ... 023/32.pdf
Вкладення
таб2.png
таб2.png (28.77 Кіб) Переглянуто 19 разів
таб1.png
таб1.png (53.71 Кіб) Переглянуто 19 разів
 
Богашко Олександр
Повідомлень: 31
З нами з: Чет жовтня 31, 2019 10:10 am

Re: ЕКОСЕРТИФІКАЦІЯ В ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ

Чет листопада 16, 2023 11:01 am

Досить цікава тема дослідження. Які на Вашу думку перспективи впровадження сертифікації зеленого будівництва готельної та ресторанної галузі Green Seal в Україні в сьогоднішніх умовах та на майбутнє?
 
Благополучна А.Г
Повідомлень: 7
З нами з: Чет листопада 16, 2023 7:48 am

Re: ЕКОСЕРТИФІКАЦІЯ В ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ

Чет листопада 16, 2023 11:21 am

Також цікавить таке питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість