slaven94
Адміністратор сайту
Тема Автор
Повідомлень: 83
З нами з: Чет січня 01, 1970 12:00 am

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ У ПІДПРИЄМНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Сер жовтня 30, 2019 12:48 pm

Корнєєва О. О., студентка
Науковий керівник:
к. е. н., доцент Бовкун О. А.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Будь яке підприємство має свою систему управління, що впливає на побудову і функціонування системи менеджменту й ефективність роботи. Результати роботи нерозривно пов'язані з формами господарювання, розмірами підприємства особливостями підприємницької діяльності. Для українських суб’єктів господарювання характерна тенденція, що в найближчі роки серед них залишиться значна частина державних та на півдержавних фірм. Тобто підприємства повністю або частково буде належати державі.
У розвинених країнах світу домінує управління не приватних власників або державних управлінців, а менеджерів-професіоналів. Вони виконують обов’язки керівника, маючи на це спеціальний дозвіл. Досягнення менеджером високої результативності діяльності підприємства є найвищою нагородою для нього. Через цей критерій оцінки рентабельності підприємства, менеджер оцінює себе та свою діяльність. Саме це піднімає рівень самооцінки та реалізації себе у світі менеджера.
Щоб виявити чи діяльність фірми рентабельності, а робота менеджера правильна, раціональна, ефективна та досконала власнику підприємства необхідно здійснювати контроль методом аудиту, звітностями та іншими контролюючими операціями. Ефективного контролю можна досягти, лише застосовуючи його на всіх стадіях виробничого процесу. Для коригування діяльності підприємства за планом використовується поточний контроль, а при оцінюванні отриманих результатів – підсумковий контроль, на основі якого роблять висновки про ефективність роботи.
На сучасному підприємстві одна людина ніколи або майже ніколи не може бути найкомпетентнішим менеджером. Головне завдання гарного менеджера – створити дієву команду освічених людей та побудувати ієрархічну систему управління для забезпечення діяльності всіх рівнів менеджменту. Для створення творчого колективу менеджерів потрібно щонайменше два-три роки.
Отже, підприємець має постійно дбати про наявність необхідного складу менеджерів відповідної кваліфікації для успішної роботи підприємства в тривалій перспективі.
Побудова цієї системи менеджменту дає змогу ефективно та оперативно вирішувати завдання та проблеми фірми, а також аналізувати її діяльність, та забезпечувати прогноз майбутньої діяльності підприємства, усувати загрози виникнення проблеми. Іншими словами система менеджменту – сукупність взаємопов’язаних елементів організації, що взаємодіють між собою і зовнішнім середовищем для досягнення поставлених цілей на основі оптимального використання трудових, матеріальних, фінансових ресурсів. Будь-яка система менеджменту в Україні складається з трьох рівнів: вищий, середній та нижчий рівень. На вищому відбувається прийняття управлінських рішень, визначення широких цілей, вибір стратегії розвитку та діяльності фірми, аналіз та контроль підприємства. Вони безпосередньо впливають на середню ланку. Роботу вищого рівня можуть забезпечувати декілька осіб, навіть у найбільших організаціях. Це найменша за чисельність працівників ланка керівників.
Менеджери середнього рівня фактично є ланкою яка з’єднує вищий та нижчий рівні. Діапазон їхньої влади досить широкий, він охоплює діяльність певного підрозділу фірми та управління кадрами. Одне дослідження з питань роботи керівника середньої ланки на виробничому підприємстві показало, що вони проводять близько 89% часу в усній взаємодії. В іншому дослідженні вказується, що керівник середньої ланки проводить тільки 34% свого часу на самоті, там також підкреслюється, що велика частина часу затрачається цими керівниками на усне спілкування. На жаль, на сьогоднішній день великі підприємства реструктурують систему управління та скорочують середню ланку. За кордоном взагалі відмовились від середніх менеджерів. Це дало змогу прискорити передачу важливої інформації від вищої ланки до нижньої і навпаки. Тобто прийняття та реалізація управлінських рішень значно прискорилось.
Менеджери нижчого рівня здійснюють контроль за виконання управлінських рішень, відповідають за раціональне використання ресурсів підприємства. Дослідження показують, що робота керівника низової ланки є напруженою і наповнена різноманітними діями. Вона характеризується частими перервами, переходами від одного завдання до іншого. Завдання самі по собі потенційно короткі: в одному дослідженні виявлено, що час, який затрачує майстер у середньому на виконання одного завдання, дорівнює 48 секундам. Топ – менеджери (менеджери вищого рівня) працюють на інституційному рівні фірми, середні менеджери на управлінському рівні, а супервайзери (менеджери нижчої ланки) на технічному рівні діяльності фірми.

Список використаних джерел:
1. Виноградський М. Д., Виноградська А. М., Шканова О. М. Менеджмент організації : Навч. посібник. – Київ, 2002.
2. Герасимчук В. Г. Стратегічне управління підприємством. Графічне моделювання : Навч. посібник. Київ: КНЕУ, 2000.
 
Наталя
Повідомлень: 9
З нами з: Чет жовтня 31, 2019 9:20 am

Re: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ У ПІДПРИЄМНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Чет жовтня 31, 2019 11:11 am

Досить цікава тема
 
Ірина2222
Повідомлень: 8
З нами з: Чет жовтня 31, 2019 11:03 am

Re: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ У ПІДПРИЄМНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Чет жовтня 31, 2019 11:38 am

Дуже цікава та змістовна стаття, прочитавши яку можна дізнатися безліч інформації, та оволодіти новими знаннями! Дякую за таку чудову роботу)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей