mukovoz_oleksandr
Тема Автор
Повідомлень: 115
З нами з: П'ят листопада 11, 2022 11:49 am

СУЧАСНІ ТРЕНДИ В СФЕРІ БАНКІНГУ ТА ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Сер листопада 16, 2022 12:14 pm

Пономаренко І.О., здобувач вищої освіти
Науковий керівник:
канд. екон. наук, доцент Ковальов Б. Л.
Сумський державний університет

Донедавна велика увага в банківській сфері приділялася підвищенню рентабельності власного капіталу (ROE), оскільки багато фінансових установ мають справу з економічною невизначеністю, регуляторною політикою, конкуренцією, технологічними збоями та кібератаками, щоб відповідати мінливим вимогам клієнтів [1]. Проте все більше і більше банків приділяють нову увагу інноваціям, оскільки багато фінансових установ перерозподіляють свої прибутки від своєї діяльності на інвестиції, зокрема в технології [2].
Крім того, завдяки позитивній динаміці доходів, покращенню продуктивності та кращому ROE, галузь переключає свою увагу на заходи сталого зростання. Компанії у сфері банкінгу та фінансових послуг розглядають альтернативні моделі роботи та оцінюють нові технології, щоб отримати широкий спектр переваг.
Розуміння технологічних тенденцій, що впроваджують компанії банківського та фінансового сервісів, полегшує розуміння трансформацій, які проводять фінансові установи, щоб залишатися актуальними в майбутньому. Ці тенденції включають триваючу цифрову трансформацію, появу фінтех-компаній, зростання ролі штучного інтелекту і робототехніки, а також переосмислення концепції грошей [2]. Можна виділити наступні тренди:
Прискорення фокусування на цифровій трансформації. Галузь постійно зосереджується на впровадженні нових технологій, щоб підвищити операційну ефективність, збільшити швидкість виходу на ринок і забезпечити чудовий досвід клієнтів. Банки скорочують витрати на відділення, щоб інвестувати в цифрові канали самообслуговування, оскільки мобільний та онлайн-банкінг стають все більш популярними серед клієнтів [3].
Поява фінтех-компаній. Багато банків прагнуть використати можливості, які надає цифрове середовище, шляхом використання власних технологій, або шляхом партнерства з компаніями FinTech. Спочатку ці компанії розглядалися як конкуренти, які користуються ринковими можливостями, які утворилися через нездатність традиційних компаній банківської сфери встигати за технологічними проривами.
Однак сьогодні партнерство між банком і фінансовими технологічними компаніями все більше стає нормою, причому останні надають маркетингові, адміністративні, кредитні та інші послуги, що дозволяє банкам пропонувати технологічні банківські продукти. Банки також відкривають деякі інші переваги партнерства між банком і фінансовими технічними засобами, зокрема доступ до активів і клієнтів [4]. Як результат, ці партнерства починають змінювати ринок фінансових послуг.
Оптимізація операційних бізнес-процесів. У той час як потреби клієнтів і конкуренція вимагають від банків впровадження повноцінної цифровізації, тиск на ефективність змушує компанії скорочувати витрати та підтримувати стабільну операційну маржу. Оскільки нові нормативні вимоги та закони про захист даних створюють додаткове навантаження на операційні бізнес процеси, нові технології, такі як штучний інтелект та машинне навчання, допомагають банкам ефективно долати ці обмеження.
Насправді, багато компаній-новаторів вже експериментують із різними варіантами використання штучного інтелекту у своїй діяльності. Від використання штучного інтелекту для роботи чат-ботів і надання цілодобового обслуговування клієнтів до використання технології для таких функцій, як боротьба з шахрайством і дотримання нормативних вимог. Банки усвідомлюють подвійну вигоду від оптимізації витрат і покращення операцій. Крім того, такі технології, як автоматизація процесів і машинне навчання, допомагають банкам замінити трудомісткі ручні робочі процеси високонадійними, економічно ефективними та швидкими роботами. Ці технології також запускають інновації й в інші галузі, наприклад, в такі як аутентифікація на основі біометричних даних [5].
Переосмислення поняття грошей. Такі технології, як блокчейн руйнують основи традиційних бізнес-моделей за допомогою однорангового кредитування, розумних контрактів і цифрових платежів, усуваючи посередників і прискорюючи процеси. Очікується, що блокчейн заощадить до 20 мільярдів доларів США на річних операційних витратах банківської сфери, що спонукає все більше банків [6] використовувати цю технологію у своїй діяльності. На додаток до блокчейну, такі криптовалюти, як Bitcoin, Ethereum і Ripple, стають все більше популярними, що ставить під сумнів потребу в самій фізичній готівці.
Трансформація: ключ до майбутнього галузі. Зрозуміло, що широке використання проривних технологій є шляхом для подальшого розвитку банків та компаній, що надають фінансові послуги. Щоб бути максимально ефективними, банки та фінансові установи повинні переосмислити себе як гнучкі технологічні компанії в галузі фінансових послуг, а не навпаки. Банкам також потрібно буде вивчити фундаментальні принципи, що лежать в основі їх основної діяльності, оскільки змінюються уподобання клієнтів, демографічні показники та спосіб життя. Здатність компаній швидко й гнучко трансформуватися, а також їхні майбутні стратегії, визначатимуть переможців у майбутньому.

Посилання на наукові теми
Робота виконана в рамках НДР «Сталий розвиток та ресурсна безпека: від проривних технологій до цифрової трансформації економіки України» (№д/р. 0121U100470) та «Фундаментальні основи фазового переходу до адитивної економіки: від проривних технологій до інституційної соціологізації рішень» (№ 0121U109557).

Список використаних джерел:
1. Тренди в сфері банкінгу та фінансових послуг. WNS. URL: https://www.wns.com/perspectives/articl ... l-services (дата звернення: 21.10.2022).
2. Аналіз оцифрування банків у майбутньому. The financial brand. URL: https://thefinancialbrand.com/61907/inv ... ng-future/ (дата звернення: 21.10.2022).
3. Найбільші банки Амерки закривають сотні своїх філій. Business Insider. URL: https://www.businessinsider.in/Americas ... 014889.cms (дата звернення: 21.10.2022).
4. Чому відбуваються партнерства між банками та fintech компаніями. Bank Director. URL: https://www.bankdirector.com/issues/str ... here-stay/ (дата звернення: 21.10.2022)
5. Використання технології блокчейн інвестиційними банками. Reuters. URL: https://www.reuters.com/article/idUS191361512320160229 (дата звернення: 21.10.2022)..
6. Прогноз використання блокчейн технології банками. Fortune. URL: https://fortune.com/2016/09/28/blockchain-banks-2017/ (дата звернення: 21.10.2022).

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість